Традиційний знак Мон
Практично кожна сучасна родина Японії має свій родовий Камон (яп. 家紋) – «знак Дому». У звичному геральдичному значенні сімейний/родовий Камон, Мон (яп. 紋, "знак"), Монсе (яп. 紋章, "родове зображення") не є Гербом і не представляє геральдичну емблему роду. Це радше знак роду, сім'ї або людини, яка має право на особистий символ.
У літописах Ніхон Сьокі (яп. 日本書紀, «Записані пензлем аннали Японії») сказано, що перша власна символіка з'явилася в імператриці Суйко (яп. 宗子天皇, 554–628 роки) – першої жінки на Імператорському престолі Японії.
За традицією Камон наносили на хаорі або кімоно членів благородних станів Японії. Знак роду могли зображати не лише на лицьовій стороні, а й на спині чи рукавах одягу. Камон могли зображати на різних предметах, на обладунках (яп. 胴, до) та шоломах (яп. 兜, кабуто) самураїв, на прапорах або прапорах дайме.
Жінки благородних станів мали право носити на кімоно не знак роду чоловіка, а свій сімейний Камон і могли передавати його у спадок дочкам.
У певному сенсі Камон є символом статусу – найпростіші та найдавніші Знаки Монсе здебільшого говорять про високий статус або підкреслюють урочистість одягу власника.
Імператорський Дім Японії є найстарішою безперервною династією у світі. Це пов'язано з тим, що імператор Японії вважається прямим нащадком богині Сонця Аматерасу (яп. 天照皇大神) – глави японського пантеону синтоїстських богів. Народжена з крапель води, якою омивав себе бог Ідзанакі після повернення з підземного царства мертвих – Йомі (яп. 黄泉 / 夜見 / 黄泉の国 / 夜見の国 Йомі, Йомі но куні).
Камон Імператорського Будинку Японії – це Хризантема.
Японці вважають, що у разі зміни імператорської династії, боги відвернуться від Країни Вранішнього Сонця. Імператор Японії ніколи не мав реальної політичної влади і всі битви велися не за сам трон, як такий, а за можливість керувати країною від імені Імператора.
У сучасній Японії родовий знак Камон досить часто використовується як символ для оформлення сімейного бізнесу – магазинів, ресторанів та ін. Для офіційних підписів використовують переважно особисту засвідчувальну печатку Інкан (яп. 印鑑, "печатка").